A gördeszkapályák kialakítása jól beilleszthető a városok modernizációs stratégiáiba is

Gördeszkapályák a jövő generációért

A gördeszka mint utcai sport régóta a fiatal generációk egyik kedvence. Bár a többség inkább szubkultúraként kezeli a deszkásokat, pedig tartalmas szabadidős elfoglaltságot ad sok fiatalnak, akik e nélkül talán elkallódnának volna. A gördeszkapályán maguk között lehetnek, különböző hátterű fiatalok találkozhatnak és barátságokat köthetnek. A gördeszkapálya közösségi találkozóhellyé vált.

Az is fontos szempont, hogy a gördeszkázásnak komoly sportértéke van. A kételkedőket talán meggyőzi az, hogy a gördeszka olimpiai sport lett, a párizsi olimpián már győzteseket is hirdettek. Bár magyar versenyző nem volt közöttük, ettől az évtől mégis mindenkinek el kell ismernie, hogy a deszkázás nem céltalan lődörgés vagy puszta erőfitogtatás.

Sok városban találhatók elhanyagolt, kihasználatlan területek, amelyek gördeszkapályákká alakítva új funkciót kaphatnak. Ezzel nemcsak a városkép javulhat, hanem életet lehelhetnek az adott területre, mert garantáltan meg fog telni fiatalokkal. Ezeket a pályákat ugyanis görkorcsolyások és BMX-esek is használják.

A gördeszkapályák kialakítása jól beilleszthető a városok modernizációs stratégiáiba is. A pályák építésével foglalkozó cégek minősített, EU szabványos anyagokkal és építményekkel dolgoznak. Az anyagi lehetőségek és a hely függvényében kisebb és nagyobb gördeszkapályák is megvalósíthatók, illetve választható beton vagy könnyűszerkezetes építmény is.

A könnyűszerkezetes gördeszkapálya a megnevezés ellenére tökéletesen stabil és biztonságos, csupán a beton helyett masszív fémszerkezetekből alakítják ki az ívelt szerkezeteket, lépcsőket, piramist és korlátot. Igény szerint további elemekkel bővíthető a gördeszkapálya, hogy egyre több deszkás készülhessen a következő olimpiára.